CE Fast Inom Vallgraven AB
Org.nr: 559147-6048| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 553 | 4 393 | 3 333 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 550 | 956 | 379 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 50.0 | 61.8 | 36.4 |
| Kassalikviditet % | 12.0 | 14.0 | 8.6 |
| Soliditet % | 2.5 | 2.2 | 1.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 553 | 4 393 | 3 333 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 278 | -1 679 | -2 121 |
| Avskrivningar (kSEK) | -859 | -580 | -515 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 275 | 2 714 | 1 213 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 550 | 956 | 379 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 523 | 918 | 379 |
| Skatt (kSEK) | 331 | 191 | 788 |
| Årets resultat (kSEK) | 192 | 727 | -409 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 64 058 | 62 747 | 63 039 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 613 | 3 113 | 2 057 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 66 671 | 65 859 | 65 096 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 192 | 727 | -409 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 631 | 1 439 | 711 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 65 | 38 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 42 179 | 41 390 | 39 777 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 21 786 | 22 313 | 23 946 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 66 671 | 65 859 | 65 096 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fast egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



