John Sisk and Son (Sweden) AB
Org.nr: 559147-4019
Koncernmoder:
Sicon Ltd
Dotterbolag:
Moderbolag:
John Sisk & Son (Holdings) Ltd
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 479 920 | 1 828 826 | 996 150 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -759 | 13 721 | 7 993 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -0.2 | 0.8 | 0.8 |
| Kassalikviditet % | 112.0 | 109.5 | 106.8 |
| Soliditet % | 10.7 | 8.7 | 6.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 479 920 | 1 828 826 | 996 150 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -74 054 | -74 668 | -31 474 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -6 750 | 7 015 | 7 993 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -759 | 13 721 | 7 993 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -759 | 13 721 | 7 993 |
| Skatt (kSEK) | -140 | 2 827 | 1 647 |
| Årets resultat (kSEK) | -619 | 10 894 | 6 346 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 601 489 | 748 002 | 849 467 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 601 489 | 748 002 | 849 467 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -619 | 10 894 | 6 346 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 64 443 | 65 062 | 54 168 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 537 046 | 682 940 | 795 299 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 601 489 | 748 002 | 849 467 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva konstruktion och byggverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
41000 - Byggande av bostadshus och andra byggnader



