Muscle Machine AB
Org.nr: 559147-3375| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 428 | 875 | 852 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -544 | 52 | 41 921 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 214.0 | 437.5 | 284.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -122.7 | 11.2 | 4938.4 |
| Kassalikviditet % | 6554.2 | 8579.9 | 1519.9 |
| Soliditet % | 99.6 | 99.6 | 97.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 428 | 875 | 852 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 510 | -5 640 | -5 785 |
| Avskrivningar (kSEK) | -89 | -95 | -95 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -5 082 | -4 766 | -4 933 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -544 | 52 | 41 921 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 56 | 52 | 41 921 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 56 | 52 | 41 921 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 287 432 | 283 958 | 279 585 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 84 746 | 94 121 | 111 074 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 372 178 | 378 079 | 390 659 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 56 | 52 | 41 921 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 370 520 | 376 465 | 382 413 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 364 | 518 | 938 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 293 | 1 097 | 7 308 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 372 178 | 378 079 | 390 659 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



