Garage74 AB
Org.nr: 559147-2286| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 27 486 | 24 416 | 17 656 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -4 053 | 143 | -1 300 |
| Antal anställda | 16 | 10 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1717.9 | 2441.6 | 2207.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -14.1 | 0.9 | -6.1 |
| Kassalikviditet % | 74.2 | 84.4 | 102.8 |
| Soliditet % | 6.3 | 6.0 | 5.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 27 486 | 24 416 | 17 656 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -31 359 | -24 203 | -18 725 |
| Avskrivningar (kSEK) | -335 | -307 | -188 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -3 873 | 213 | -1 069 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -4 053 | 143 | -1 300 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -4 053 | 143 | -1 175 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -4 053 | 143 | -1 175 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 915 | 1 040 | 282 |
| Summa varulager (kSEK) | 734 | 1 575 | 328 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 490 | 5 482 | 4 227 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 404 | 6 522 | 4 509 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -4 053 | 143 | -1 175 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 340 | 393 | 250 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 1 500 | 465 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 064 | 4 629 | 3 793 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 404 | 6 522 | 4 509 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Verksamheten skall äga och förvalta företag.
Huvudbransch SNI
95312 - Plåt-, lack- och glasreparationer på motorfordon utom motorcyklar
Övriga branscher SNI
| 77110 - Uthyrning och leasing av personbilar och lätta motorfordon |
| 95311 - Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar |



