SVEAB-Keller Årstafältet Projektet AB
Org.nr: 559146-5678| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 850 | 70 967 | 4 489 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 993 | 522 | 627 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 106.6 | 69.9 | 23.6 |
| Kassalikviditet % | 104.5 | 111.0 | 100.7 |
| Soliditet % | 0.3 | 0.0 | 0.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 850 | 70 967 | 4 489 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 854 | -5 | -3 427 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -4 | 708 | 1 061 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 993 | 522 | 627 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 993 | 522 | 628 |
| Skatt (kSEK) | 387 | 555 | 593 |
| Årets resultat (kSEK) | 606 | -33 | 35 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 250 083 | 252 497 | 147 657 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 250 083 | 252 497 | 147 657 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 606 | -33 | 35 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 657 | 51 | 84 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 10 064 | 24 883 | 1 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 239 362 | 227 563 | 146 574 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 250 083 | 252 497 | 147 657 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva entreprenadverksamhet inom byggbranschen samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43120 - Mark- och grundarbeten



