Van der Knaap Software Security Networks AB
Org.nr: 559141-8735| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 544 | 3 083 | 2 444 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 963 | 1 898 | 1 134 |
| Antal anställda | 1 | 1 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 3083.0 | 2444.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 38.0 | 61.6 | 46.4 |
| Kassalikviditet % | -890.9 | 1063.1 | 2163.5 |
| Soliditet % | 103.8 | 83.4 | 87.4 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 544 | 3 083 | 2 444 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 585 | -1 213 | -1 322 |
| Avskrivningar (kSEK) | -30 | -51 | -51 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 960 | 1 870 | 1 122 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 963 | 1 898 | 1 134 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 068 | 1 449 | 846 |
| Skatt (kSEK) | 228 | 302 | 178 |
| Årets resultat (kSEK) | 840 | 1 147 | 668 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 20 | 50 | 100 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 136 | 3 370 | 1 839 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 156 | 3 419 | 1 939 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 840 | 1 147 | 668 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 387 | 1 877 | 1 076 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 121 | 1 226 | 778 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | -352 | 317 | 85 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 156 | 3 419 | 1 939 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets versamhet ska omfatta utveckling av kundanpassade mjukvaror, molnbaserade tjänster samt konsulttjänster inom IT.
Huvudbransch SNI
62100 - Dataprogrammering



