MC RÖR AB
Org.nr: 559141-0526| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 575 | 7 237 | 6 815 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 365 | 767 | 758 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 8575.0 | 7237.0 | 6815.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 4.3 | 10.6 | 11.1 |
| Kassalikviditet % | 249.3 | 352.4 | 382.6 |
| Soliditet % | 59.9 | 71.6 | 73.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 575 | 7 237 | 6 815 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 207 | -6 469 | -6 057 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | -94 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 369 | 768 | 758 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 365 | 767 | 758 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 365 | 767 | 758 |
| Skatt (kSEK) | 78 | 160 | 157 |
| Årets resultat (kSEK) | 287 | 607 | 601 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 749 | 3 182 | 2 533 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 749 | 3 182 | 2 533 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 287 | 607 | 601 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 245 | 2 278 | 1 871 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 504 | 903 | 662 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 749 | 3 182 | 2 533 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva värme- och sanitetsarbeten och idka handel med VVS-produkter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



