Altra Pion HoldCo 1 AB
Org.nr: 559138-8516| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 899 | 869 | 1 026 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -36 913 | 34 350 | -28 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | -4106.0 | 3952.8 | -2.7 |
| Kassalikviditet % | 3.4 | 143.1 | 186.0 |
| Soliditet % | 0.1 | 39.4 | 50.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 899 | 869 | 1 026 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -917 | -885 | -1 054 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -18 | -16 | -28 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -36 913 | 34 350 | -28 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -36 895 | 34 367 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -36 895 | 34 367 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 173 281 | 15 636 | 7 403 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 136 | 101 778 | 96 330 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 179 417 | 117 414 | 103 733 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -36 895 | 34 367 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 115 | 46 310 | 51 943 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 179 302 | 71 104 | 51 790 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 179 417 | 117 414 | 103 733 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall, direkt eller indirekt, äga och förvalta fastigheter samt att bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64994 - Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare



