C4 Kakelmontören AB
Org.nr: 559138-0745| Nyckeltal | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 255 | 10 664 | 9 798 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 199 | -112 | 300 |
| Antal anställda | 9 | 10 | 10 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1139.4 | 1066.4 | 979.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.8 | -0.5 | 3.3 |
| Kassalikviditet % | 89.1 | 82.0 | 108.8 |
| Soliditet % | 6.5 | 2.2 | 12.7 |
| Resultaträkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 255 | 10 664 | 9 798 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 966 | -10 722 | -9 475 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 289 | -58 | 324 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 199 | -112 | 300 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 198 | -16 | 299 |
| Skatt (kSEK) | 46 | 0 | 21 |
| Årets resultat (kSEK) | 152 | -16 | 278 |
| Balansräkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 746 | 684 | 131 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 537 | 3 457 | 2 599 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 537 | 3 457 | 2 599 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 152 | -16 | 278 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 229 | 77 | 330 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 175 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 133 | 3 380 | 2 269 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 537 | 3 457 | 2 599 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva kakel- och klinkerverksamhet vid renoveringar och nybyggnation av fastigheter, snickerier samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten



