Arev Holding AB
Org.nr: 559137-8699| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 34 | 200 | 63 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -6 153 | -3 555 | -7 293 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 31.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 151 | 370 | |
| Vinstmarginal % | 100.0 | 943.5 | -3674.6 |
| Kassalikviditet % | 6.2 | 1.7 | 7.0 |
| Soliditet % | 48.5 | 44.4 | 42.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 34 | 200 | 63 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | 0 | -95 | -2 955 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 34 | 106 | -2 892 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -6 153 | -3 555 | -7 293 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 17 647 | 7 444 | 9 907 |
| Skatt (kSEK) | 3 691 | 1 583 | 2 054 |
| Årets resultat (kSEK) | 13 956 | 5 861 | 7 853 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 166 216 | 166 977 | 154 794 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 098 | 105 | 462 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 168 315 | 167 082 | 155 256 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 358 | 358 | 358 |
| Årets resultat (kSEK) | 13 956 | 5 861 | 7 853 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 81 659 | 67 702 | 61 842 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 8 200 | 5 700 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 53 045 | 85 128 | 81 146 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 33 611 | 6 050 | 6 569 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 168 315 | 167 082 | 155 256 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Grant Thornton Sweden AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att äga och förvalta fast och lös egendom, genom dotterbolag bedriva medicinska undersökningar och vaccinationer, tillhandahålla koncerngemensamma funktioner till sina dotterbolag samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning



