TBB Rör & VVS Service AB
Org.nr: 559131-0676| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 145 | 11 877 | 15 851 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 354 | -88 | 596 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2190.8 | 1979.5 | 1981.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.7 | -0.7 | 3.8 |
| Kassalikviditet % | 176.0 | 165.4 | 182.5 |
| Soliditet % | 43.9 | 41.4 | 46.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 145 | 11 877 | 15 851 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -12 794 | -11 994 | -15 255 |
| Avskrivningar (kSEK) | -5 | -5 | -22 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 350 | -116 | 595 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 354 | -88 | 596 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 354 | -38 | 438 |
| Skatt (kSEK) | 97 | 5 | 98 |
| Årets resultat (kSEK) | 257 | -43 | 340 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 9 | 14 | 64 |
| Summa varulager (kSEK) | 89 | 126 | 121 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 273 | 2 847 | 3 495 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 283 | 2 862 | 3 559 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 257 | -43 | 340 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 316 | 1 059 | 1 502 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 158 | 158 | 208 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 809 | 1 645 | 1 849 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 283 | 2 862 | 3 559 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva entreprenad inom rörmokeri och VVS service samt därtill hörande verksamhet.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



