Magasinsvägen 5 Fastighets AB
Org.nr: 559130-3093| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 869 | 4 318 | 4 667 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 454 | 1 130 | 1 019 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 23.9 | 41.5 | 36.4 |
| Kassalikviditet % | 1532.0 | 1000.7 | 380.1 |
| Soliditet % | 41.2 | 39.3 | 33.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 869 | 4 318 | 4 667 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 987 | -2 648 | -3 056 |
| Avskrivningar (kSEK) | -740 | -531 | -403 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 882 | 1 670 | 1 611 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 454 | 1 130 | 1 019 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 454 | 1 130 | 1 144 |
| Skatt (kSEK) | 92 | 233 | 236 |
| Årets resultat (kSEK) | 362 | 897 | 908 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 12 711 | 13 451 | 12 421 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 695 | 5 974 | 7 776 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 19 406 | 19 425 | 20 197 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 362 | 897 | 908 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 7 989 | 7 628 | 6 731 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 10 980 | 11 200 | 11 420 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 437 | 597 | 2 046 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 19 406 | 19 425 | 20 197 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



