WT9 Invest AB
Org.nr: 559129-7683| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 346 | 1 685 | 985 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 440 | 444 | -23 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2346.0 | 1685.0 | 985.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 20.2 | 27.4 | -0.9 |
| Kassalikviditet % | 224.6 | 94.7 | 112.4 |
| Soliditet % | 43.8 | 51.0 | 23.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 346 | 1 685 | 985 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 926 | -1 231 | -995 |
| Avskrivningar (kSEK) | -77 | -87 | -91 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 421 | 453 | -9 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 440 | 444 | -23 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 303 | 463 | 12 |
| Skatt (kSEK) | 84 | 101 | 7 |
| Årets resultat (kSEK) | 219 | 362 | 5 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 223 | 743 | 391 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 766 | 248 | 271 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 989 | 991 | 662 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 219 | 362 | 5 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 324 | 505 | 142 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 137 | 0 | 20 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 188 | 224 | 258 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 341 | 262 | 241 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 989 | 991 | 662 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska sälja kapitalförvaltningstjänster som agent.
Huvudbransch SNI
64999 - Diverse övrig finansförmedling
Övriga branscher SNI
| 93199 - Annan sportverksamhet |



