Ff Stark AB
Org.nr: 559128-1471| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 46 235 | 39 184 | 32 940 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 328 | 1 428 | -99 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 15411.7 | 13061.3 | 8235.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.3 | 3.8 | -0.3 |
| Kassalikviditet % | 105.5 | 94.4 | 78.2 |
| Soliditet % | 36.0 | 25.6 | 24.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 46 235 | 39 184 | 32 940 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -42 899 | -37 714 | -33 078 |
| Avskrivningar (kSEK) | -273 | -148 | -87 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 335 | 1 469 | -138 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 328 | 1 428 | -99 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 328 | 1 060 | 61 |
| Skatt (kSEK) | 698 | 228 | 21 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 630 | 832 | 40 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 267 | 1 566 | 736 |
| Summa varulager (kSEK) | 2 612 | 2 489 | 2 003 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 10 935 | 7 867 | 5 348 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 13 201 | 9 433 | 6 085 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 630 | 832 | 40 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 241 | 1 911 | 1 259 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 638 | 638 | 270 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 434 | 1 187 | 280 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 7 889 | 5 697 | 4 275 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 13 201 | 9 433 | 6 085 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva träningsanläggningar, försäljning av hälso- träningsrelaterade produkter och tjänster, förvalta fast och lös egendom, inneha varumärken, patent och andra immateriella tillgångar samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
46491 - Partihandel med sport- och fritidsartiklar
Övriga branscher SNI
| 85510 - Sport- och fritidsutbildning |



