GWA Nordic AB
Org.nr: 559128-0499| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 480 | 480 | 440 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 445 | 887 | 165 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 92.9 | 184.8 | 39.5 |
| Kassalikviditet % | 59.2 | 143.1 | 42.0 |
| Soliditet % | 65.7 | 74.4 | 71.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 480 | 480 | 440 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -34 | -93 | -266 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | -11 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 446 | 387 | 174 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 445 | 887 | 165 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 445 | 887 | 165 |
| Skatt (kSEK) | 92 | 80 | 34 |
| Årets resultat (kSEK) | 353 | 807 | 131 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 854 | 854 | 854 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 218 | 491 | 116 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 072 | 1 344 | 969 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 353 | 807 | 131 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 704 | 1 000 | 693 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 368 | 343 | 276 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 072 | 1 344 | 969 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet är att driva handel med kaffe och närliggande produkter, tillverkning och agenturverksamhet, företrädesvis inom livsmedels-, vin och öl branscherna samt bedriva caférörelse och annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
10830 - Framställning av te och kaffe



