EMAB-Gruppen AB
Org.nr: 559124-8033| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 110 | 1 752 | 5 697 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 415 | -3 175 | 40 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 63.9 | -112.4 | 4.8 |
| Kassalikviditet % | 195.9 | 112.3 | 143.6 |
| Soliditet % | 35.3 | 31.6 | 48.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 110 | 1 752 | 5 697 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 367 | -3 805 | -5 512 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 116 | -1 120 | -1 237 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 743 | -2 053 | 186 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 415 | -3 175 | 40 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 416 | -1 475 | 40 |
| Skatt (kSEK) | 29 | 0 | 9 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 387 | -1 475 | 31 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 17 427 | 14 870 | 17 477 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 113 | 4 937 | 3 374 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 24 540 | 19 808 | 20 851 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 387 | -1 475 | 31 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 8 655 | 6 268 | 7 743 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 3 100 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 12 255 | 9 143 | 7 659 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 631 | 4 396 | 2 349 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 24 540 | 19 808 | 20 851 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall genom dotterbolag bedriva verksamhet inom mark- och anläggningsentreprenad.
Huvudbransch SNI
77320 - Uthyrning och leasing av bygg- och anläggningsmaskiner



