Parkour Academy of Sweden AB
Org.nr: 559124-4990| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 480 | 3 900 | 1 042 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 718 | 3 192 | 924 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 48.5 | 82.0 | 88.7 |
| Kassalikviditet % | -2956.3 | 2039.9 | 1279.8 |
| Soliditet % | 103.4 | 95.1 | 92.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 480 | 3 900 | 1 042 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -876 | -805 | -180 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 604 | 3 096 | 861 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 718 | 3 192 | 924 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 718 | 3 192 | 924 |
| Skatt (kSEK) | 147 | 657 | 190 |
| Årets resultat (kSEK) | 571 | 2 535 | 734 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 036 | 7 364 | 5 068 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 036 | 7 364 | 5 068 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 571 | 2 535 | 734 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 7 274 | 7 003 | 4 673 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | -238 | 361 | 396 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 036 | 7 364 | 5 068 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Vi tillhandahåller Parkourklasser och fysiska aktiviteter för barn och vuxna och därmed förenlig verksamhet. Organisera sportevenemang, jobba med reklamfilmer (video fotografering), sälja sportutrustning och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
85510 - Sport- och fritidsutbildning



