Park View Restaurang AB
Org.nr: 559114-7227| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 23 454 | 26 993 | 28 970 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 521 | 463 | 136 |
| Antal anställda | 23 | 23 | 24 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1019.7 | 1173.6 | 1207.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -6.4 | 1.8 | 0.7 |
| Kassalikviditet % | 41.7 | 69.4 | 63.4 |
| Soliditet % | 1.1 | 0.9 | 1.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 23 454 | 26 993 | 28 970 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -24 954 | -26 505 | -28 774 |
| Avskrivningar (kSEK) | -334 | -510 | -1 358 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 500 | 487 | 195 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 521 | 463 | 136 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 485 | 11 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 13 | -27 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 485 | -2 | 27 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 057 | 1 349 | 1 818 |
| Summa varulager (kSEK) | 1 532 | 1 673 | 1 774 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 347 | 8 318 | 7 847 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 404 | 9 668 | 9 665 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 485 | -2 | 27 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 50 | 90 | 92 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 354 | 9 577 | 9 573 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 404 | 9 668 | 9 665 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva café-, restaurang- och cateringverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
10710 - Tillverkning av mjukt matbröd och färska bakverk
Övriga branscher SNI
| 56110 - Restaurangverksamhet |



