Revidacta Revision i Åre AB
Org.nr: 559114-0537| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 295 | 3 226 | 3 272 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 584 | 325 | 287 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1098.3 | 1075.3 | 818.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 17.8 | 10.3 | 9.0 |
| Kassalikviditet % | 201.4 | 169.7 | 154.1 |
| Soliditet % | 52.3 | 45.0 | 40.4 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 295 | 3 226 | 3 272 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 707 | -2 895 | -2 976 |
| Avskrivningar (kSEK) | -14 | -14 | -14 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 587 | 331 | 296 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 584 | 325 | 287 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 584 | 325 | 286 |
| Skatt (kSEK) | 128 | 67 | 61 |
| Årets resultat (kSEK) | 456 | 258 | 225 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 53 | 67 | 81 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 303 | 940 | 894 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 356 | 1 007 | 975 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 456 | 258 | 225 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 709 | 453 | 394 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 647 | 554 | 580 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 356 | 1 007 | 975 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva redovisningsverksamhet och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall förvalta fast och lös egendom.
Huvudbransch SNI
69202 - Revision



