Feldt's Holding MF AB
Org.nr: 559108-8058| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -618 | -3 103 | -2 018 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 124.7 | 53.0 | 1.4 |
| Soliditet % | 76.4 | 78.0 | 76.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -540 | -3 043 | -1 957 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -540 | -3 043 | -1 957 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -618 | -3 103 | -2 018 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 5 182 | 11 897 | 12 982 |
| Skatt (kSEK) | 831 | 1 725 | 2 013 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 351 | 10 172 | 10 969 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 260 913 | 260 913 | 260 913 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 283 | 2 252 | 45 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 261 196 | 263 165 | 260 958 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 351 | 10 172 | 10 969 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 199 618 | 205 268 | 200 096 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 61 350 | 53 650 | 57 700 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 227 | 4 247 | 3 163 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 261 196 | 263 165 | 260 958 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast egendom, äga och förvalta aktier och andelar i rörelsedrivande företag, utföra koncerngemensamma tjänster och aktivt medverka i förvaltning av koncernföretag samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



