Nöjeslokalen i Mariestad AB
Org.nr: 559105-0835| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 454 | 2 188 | 1 076 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 222 | 411 | 95 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1227.0 | 1094.0 | 538.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 9.5 | 19.2 | 9.8 |
| Kassalikviditet % | 726.5 | 481.6 | 88.2 |
| Soliditet % | 73.5 | 70.5 | 48.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 454 | 2 188 | 1 076 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 222 | -1 769 | -972 |
| Avskrivningar (kSEK) | -158 | -130 | -74 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 233 | 420 | 105 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 222 | 411 | 95 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 151 | 290 | 13 |
| Skatt (kSEK) | 32 | 60 | 3 |
| Årets resultat (kSEK) | 119 | 230 | 10 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 605 | 513 | 496 |
| Summa varulager (kSEK) | 5 | 5 | 5 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 608 | 501 | 311 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 213 | 1 014 | 807 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 119 | 230 | 10 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 625 | 505 | 276 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 336 | 264 | 144 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 169 | 140 | 41 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 83 | 103 | 347 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 213 | 1 014 | 807 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är event för gruppbokningar inom nöjesindustrin och roomescape, bolaget bedriver även entreprenadverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93290 - Övrig fritids- och nöjesverksamhet
Övriga branscher SNI
| 81300 - Skötsel och underhåll av grönytor |



