Vivero Lancaster AB
Org.nr: 559104-1115| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 019 | 6 376 | 6 734 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 545 | -2 312 | -1 243 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 36.2 | 17.2 | 31.1 |
| Kassalikviditet % | 87.7 | 77.3 | 20.4 |
| Soliditet % | 4.1 | 3.7 | 7.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 019 | 6 376 | 6 734 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 114 | -5 282 | -4 637 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 251 | -2 249 | -2 238 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 905 | 1 094 | 2 096 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 545 | -2 312 | -1 243 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 545 | -514 | 1 611 |
| Skatt (kSEK) | 232 | 858 | 324 |
| Årets resultat (kSEK) | 313 | -1 372 | 1 287 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 96 933 | 99 102 | 108 241 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 023 | 3 837 | 4 887 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 99 956 | 102 939 | 113 129 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 313 | -1 372 | 1 287 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 586 | 3 273 | 8 145 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 612 | 612 | 612 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 85 960 | 87 642 | 73 815 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 448 | 4 963 | 24 008 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 99 956 | 102 939 | 113 129 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



