Recway AB
Org.nr: 559102-3444| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 017 | 9 812 | 7 824 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -135 | 289 | 847 |
| Antal anställda | 11 | 9 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 910.6 | 1090.2 | 1304.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.3 | 5.1 | 12.4 |
| Kassalikviditet % | 164.8 | 172.2 | 169.0 |
| Soliditet % | 7.2 | 11.0 | 17.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 017 | 9 812 | 7 824 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 951 | -9 339 | -6 861 |
| Avskrivningar (kSEK) | -190 | -190 | -31 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 66 | 473 | 963 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -135 | 289 | 847 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -135 | 289 | 847 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 63 | 177 |
| Årets resultat (kSEK) | -135 | 226 | 670 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 566 | 1 054 | 1 345 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 407 | 2 807 | 3 149 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 973 | 3 861 | 4 494 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -135 | 226 | 670 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 287 | 423 | 772 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 619 | 1 808 | 1 860 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 067 | 1 630 | 1 863 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 973 | 3 861 | 4 494 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Konsulttjänster inom rekrytering samt rekryteringsprocesser inom företagsorganisationer och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation



