GM&J Fastigheter AB
Org.nr: 559101-7776| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 260 | 2 137 | 1 368 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 714 | 1 509 | 1 007 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 64.8 | 78.8 | 88.8 |
| Kassalikviditet % | 131.6 | 71.3 | 87.4 |
| Soliditet % | 37.5 | 32.6 | 20.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 260 | 2 137 | 1 368 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -444 | -453 | -155 |
| Avskrivningar (kSEK) | -149 | -126 | -95 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 817 | 1 684 | 1 214 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 714 | 1 509 | 1 007 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 534 | 1 130 | 757 |
| Skatt (kSEK) | 115 | 236 | 157 |
| Årets resultat (kSEK) | 419 | 894 | 600 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 8 150 | 8 298 | 5 724 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 382 | 942 | 3 062 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 532 | 9 240 | 8 786 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 419 | 894 | 600 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 779 | 2 360 | 1 466 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 000 | 820 | 440 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 703 | 4 739 | 3 375 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 050 | 1 322 | 3 505 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 532 | 9 240 | 8 786 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga, förvalta och hyra ut fastigheter.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



