NRE Rosersberg 11:139 Fastighets AB
Org.nr: 559088-1016| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 24 528 | 21 126 | 16 762 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 037 | -37 | 5 047 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 80.7 | 79.1 | 41.8 |
| Kassalikviditet % | 72.2 | 86.6 | 139.8 |
| Soliditet % | 7.1 | 30.1 | 63.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 24 528 | 21 126 | 16 762 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 880 | -4 425 | -9 766 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 941 | -3 743 | -1 742 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 19 648 | 16 702 | 6 996 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 037 | -37 | 5 047 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -17 963 | -11 038 | 5 046 |
| Skatt (kSEK) | 161 | 842 | 798 |
| Årets resultat (kSEK) | -18 124 | -11 880 | 4 248 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 369 946 | 519 300 | 520 890 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 45 568 | 21 908 | 17 506 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 415 513 | 541 208 | 538 396 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -18 124 | -11 880 | 4 248 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 29 566 | 163 147 | 343 002 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 308 463 | 308 463 | 95 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 63 147 | 25 305 | 12 520 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 415 513 | 541 208 | 538 396 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fastigheter samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



