Fastighetsbolaget Syrhåla AB
Org.nr: 559079-3047| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 490 | 1 278 | 1 262 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 234 | 1 169 | 1 149 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 83.1 | 93.0 | 96.4 |
| Kassalikviditet % | 324.5 | 125.2 | 225.0 |
| Soliditet % | 89.6 | 77.8 | 75.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 490 | 1 278 | 1 262 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -254 | -107 | -45 |
| Avskrivningar (kSEK) | -10 | -10 | -5 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 236 | 1 172 | 1 217 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 234 | 1 169 | 1 149 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 458 | 435 | 890 |
| Skatt (kSEK) | 308 | 99 | 189 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 150 | 336 | 701 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 793 | 5 803 | 5 714 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 866 | 1 767 | 1 577 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 659 | 7 570 | 7 291 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 150 | 336 | 701 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 6 003 | 4 852 | 4 517 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 082 | 1 306 | 1 254 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 820 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 575 | 1 411 | 701 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 659 | 7 570 | 7 291 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



