Malungs MC Utbildning AB
Org.nr: 559079-1512| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 890 | 1 537 | 1 551 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 863 | 612 | 616 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1890.0 | 1537.0 | 1551.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 46.0 | 40.2 | 40.1 |
| Kassalikviditet % | 739.9 | 491.8 | 379.9 |
| Soliditet % | 83.8 | 76.9 | 72.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 890 | 1 537 | 1 551 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 066 | -977 | -928 |
| Avskrivningar (kSEK) | -83 | -79 | -79 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 823 | 560 | 622 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 863 | 612 | 616 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 683 | 512 | 467 |
| Skatt (kSEK) | 143 | 111 | 99 |
| Årets resultat (kSEK) | 540 | 401 | 368 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 397 | 158 | 237 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 708 | 2 336 | 1 740 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 105 | 2 494 | 1 977 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 540 | 401 | 368 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 069 | 1 529 | 1 129 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 670 | 490 | 390 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 366 | 475 | 458 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 105 | 2 494 | 1 977 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva trafikskoleverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
85530 - Trafikskoleverksamhet



