Fagans Irländsk pub AB
Org.nr: 559076-5334| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 19 656 | 19 879 | 18 405 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 510 | 3 228 | 3 073 |
| Antal anställda | 9 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2184.0 | 3313.2 | 3067.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 12.9 | 16.4 | 16.7 |
| Kassalikviditet % | 283.7 | 314.1 | 234.9 |
| Soliditet % | 67.7 | 70.5 | 61.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 19 656 | 19 879 | 18 405 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -17 128 | -16 627 | -15 330 |
| Avskrivningar (kSEK) | -280 | -306 | -134 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 528 | 3 252 | 3 076 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 510 | 3 228 | 3 073 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 946 | 3 198 | 2 905 |
| Skatt (kSEK) | 618 | 666 | 603 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 328 | 2 532 | 2 302 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 792 | 1 027 | 917 |
| Summa varulager (kSEK) | 184 | 295 | 248 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 9 309 | 11 548 | 9 419 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 10 101 | 12 575 | 10 336 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 328 | 2 532 | 2 302 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 6 675 | 8 347 | 5 815 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 211 | 646 | 615 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 216 | 3 583 | 3 905 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 10 101 | 12 575 | 10 336 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Grant Thornton Sweden AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Irländsk pub med livemusik.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



