InsClear PC AB
Org.nr: 559075-2423| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 37 656 | 35 910 | 33 886 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 916 | 7 319 | 15 517 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6276.0 | 5985.0 | 5647.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.7 | 20.4 | 45.9 |
| Kassalikviditet % | 261.6 | 445.5 | 330.7 |
| Soliditet % | 61.8 | 77.5 | 69.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 37 656 | 35 910 | 33 886 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -34 837 | -28 766 | -18 620 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 819 | 7 145 | 15 266 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 916 | 7 319 | 15 517 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 0 | 0 | 35 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 24 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 11 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 13 778 | 10 977 | 12 202 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 13 778 | 10 977 | 12 202 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 60 | 60 | 60 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 11 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 8 512 | 8 512 | 8 512 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 266 | 2 464 | 3 690 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 13 778 | 10 977 | 12 202 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva IT-baserad försäkringsadministration samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning



