Din hälsa i Västerås AB
Org.nr: 559074-2168| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 14 692 | 9 092 | 8 558 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 196 | 1 542 | 1 398 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 4897.3 | 3030.7 | 2852.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 21.8 | 17.0 | 16.5 |
| Kassalikviditet % | 213.0 | 83.5 | 88.4 |
| Soliditet % | 63.5 | 59.3 | 41.0 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 14 692 | 9 092 | 8 558 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 973 | -8 092 | -7 152 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -30 | -37 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 718 | 1 001 | 1 406 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 196 | 1 542 | 1 398 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 196 | 2 256 | 1 064 |
| Skatt (kSEK) | 563 | 357 | 207 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 633 | 1 899 | 857 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 98 | 3 043 | 1 777 |
| Summa varulager (kSEK) | 857 | 125 | 119 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 208 | 1 754 | 1 909 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 306 | 4 797 | 3 686 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 633 | 1 899 | 857 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 733 | 2 845 | 946 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 714 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 573 | 1 951 | 2 026 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 306 | 4 797 | 3 686 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Utbildning, uthyrning, utveckling inom hälsa och medicin.
Huvudbransch SNI
86999 - Annan övrig hälso- och sjukvård



