I Want That Production AB
Org.nr: 559073-2235| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 182 | 1 506 | 1 479 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -68 | 396 | 435 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1182.0 | 1506.0 | 1479.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -5.8 | 26.3 | 29.4 |
| Kassalikviditet % | 4259.3 | 3865.7 | 2146.1 |
| Soliditet % | 91.1 | 91.0 | 89.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 182 | 1 506 | 1 479 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 250 | -1 111 | -1 045 |
| Avskrivningar (kSEK) | -10 | -10 | -6 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -68 | 396 | 435 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -68 | 396 | 435 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 47 | 356 | 655 |
| Skatt (kSEK) | 31 | 89 | 146 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 | 267 | 509 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 203 | 213 | 223 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 300 | 2 706 | 2 747 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 503 | 2 918 | 2 969 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 | 267 | 509 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 634 | 1 918 | 1 951 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 815 | 930 | 890 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 54 | 70 | 128 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 503 | 2 918 | 2 969 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets ska bedriva verksamhet inom områdena mediaproduktion, skådespeleri, regi, producent, manusförfattare, föreläsningar, fotograf, röstinspelning, ljudproduktion, webblayout och datakonsultverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
90200 - Scenkonst



