Qryo Sverige AB
Org.nr: 559073-1088| Nyckeltal | 2026-07 | 2025-07 | 2024-07 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 51 994 | 39 153 | 19 971 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 20 744 | 18 596 | 6 398 |
| Antal anställda | 9 | 7 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5777.1 | 5593.3 | 3994.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 39.9 | 47.5 | 32.1 |
| Kassalikviditet % | 676.2 | 373.1 | 221.8 |
| Soliditet % | 87.7 | 78.3 | 72.2 |
| Resultaträkning | 2026-07 | 2025-07 | 2024-07 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 51 994 | 39 153 | 19 971 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -31 397 | -20 650 | -13 636 |
| Avskrivningar (kSEK) | -345 | -546 | -630 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 20 596 | 18 503 | 6 334 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 20 744 | 18 596 | 6 398 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 20 744 | 18 596 | 4 798 |
| Skatt (kSEK) | 4 468 | 3 885 | 1 009 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 276 | 14 711 | 3 789 |
| Balansräkning | 2026-07 | 2025-07 | 2024-07 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 252 | 2 483 | 3 921 |
| Summa varulager (kSEK) | 9 301 | 6 156 | 4 896 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 46 031 | 32 919 | 16 188 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 48 283 | 35 401 | 20 109 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 276 | 14 711 | 3 789 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 40 401 | 25 779 | 12 568 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 450 | 2 450 | 2 450 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 432 | 7 173 | 5 091 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 48 283 | 35 401 | 20 109 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
A2 Revision i Göteborg AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Syftet för bolaget skall vara att bedriva Kryoterapi, en behandling där man fryser ner kroppen för hälsoändamål. Bolaget har även som syfte att sälja dessa maskiner. I syftet ligger även att äga och förvalta de lokaler som behandlingen görs i.
Huvudbransch SNI
86960 - Traditionell, komplementär och alternativ medicin
Övriga branscher SNI
| 46189 - Provisionshandel med annat specialsortiment utom motorfordon |
| 46460 - Partihandel med medicinsk utrustning och apoteksvaror |
| 46850 - Partihandel med kemiska produkter |



