JLRIRO Märsta AB
Org.nr: 559071-7335| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 678 | 1 811 | 1 584 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 605 | 845 | 636 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 61.0 | 64.0 | 63.6 |
| Kassalikviditet % | 134.7 | 121.4 | 105.6 |
| Soliditet % | 25.0 | 19.8 | 14.3 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 678 | 1 811 | 1 584 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -656 | -652 | -576 |
| Avskrivningar (kSEK) | -287 | -287 | -303 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 023 | 1 159 | 1 008 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 605 | 845 | 636 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 768 | 845 | 637 |
| Skatt (kSEK) | 159 | 175 | 132 |
| Årets resultat (kSEK) | 609 | 670 | 505 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 11 224 | 11 511 | 11 798 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 344 | 1 265 | 1 243 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 12 568 | 12 776 | 13 040 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 609 | 670 | 505 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 141 | 2 533 | 1 863 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 8 428 | 9 201 | 10 001 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 998 | 1 042 | 1 177 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 12 568 | 12 776 | 13 040 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta hyresfastigheter samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



