SNA Europe Holdings AB
Org.nr: 559065-3324
Koncernmoder:
Snap-On Inc
Dotterbolag:
1 st
Moderbolag:
Sna Europe (Benelux) Bv
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -204 515 | -6 697 | -32 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 0.0 | 0.0 | 0.8 |
| Soliditet % | 100.0 | 92.2 | 92.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -205 | -132 | -137 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -205 | -132 | -137 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -204 515 | -6 697 | -32 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -201 818 | -4 349 | -143 528 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -201 818 | -4 349 | -143 528 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 641 706 | 1 780 538 | 1 792 770 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 748 | 4 235 | 1 077 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 644 454 | 1 784 773 | 1 793 847 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -201 818 | -4 349 | -143 528 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 644 185 | 1 646 002 | 1 650 351 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 270 | 138 771 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 143 496 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 644 454 | 1 784 773 | 1 793 847 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva finansiell verksamhet (dock ej sådan tillståndspliktig verksamhet som avses i lagstiftning om finansieringsverksamhet, värdepappersrörelse eller liknande), äga och förvalta värdepapper samt lös och fast egendom, äga och förvalta dotterbolag som är verksamma inom tillverkningsindustrin särskilt med inriktning på tillverkning, utveckling, licensiering 'och/eller försäljning av maskinverktyg, handverktyg, redskap, metallkapverktyg, metallmanufakturprodukter, mekaniska verkstadsprodukter, järn-, stål och andra metallprodukter, äga och förvalta dotterbolag som bedriver finansiell verksamhet, samt bedriver härmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



