Rosegarden 421 AB
Org.nr: 559054-1453| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 543 | 11 382 | 10 214 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 441 | 1 536 | 1 300 |
| Antal anställda | 6 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1923.8 | 2276.4 | 2042.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 12.5 | 13.5 | 12.7 |
| Kassalikviditet % | 206.4 | 104.7 | 218.4 |
| Soliditet % | 54.0 | 27.1 | 55.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 543 | 11 382 | 10 214 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 277 | -2 798 | -2 347 |
| Avskrivningar (kSEK) | -88 | -37 | -30 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 435 | 1 503 | 1 294 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 441 | 1 536 | 1 300 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 079 | 6 | 969 |
| Skatt (kSEK) | 224 | 3 | 199 |
| Årets resultat (kSEK) | 855 | 3 | 770 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 342 | 396 | 131 |
| Summa varulager (kSEK) | 137 | 117 | 100 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 672 | 1 395 | 2 417 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 015 | 1 791 | 2 548 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 855 | 3 | 770 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 014 | 159 | 1 156 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 773 | 411 | 331 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 228 | 1 221 | 1 061 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 015 | 1 791 | 2 548 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



