L.D.V Restaurang och Pizzeria i Staffanstorp AB
Org.nr: 559054-1115| Nyckeltal | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 272 | 5 070 | 5 041 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 143 | 222 | 537 |
| Antal anställda | 5 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1054.4 | 1267.5 | 1260.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.2 | 4.5 | 10.7 |
| Kassalikviditet % | 185.2 | 224.7 | 311.6 |
| Soliditet % | 52.9 | 61.5 | 73.8 |
| Resultaträkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 272 | 5 070 | 5 041 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 110 | -4 847 | -4 500 |
| Avskrivningar (kSEK) | -43 | -35 | -36 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 162 | 224 | 539 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 143 | 222 | 537 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 143 | 222 | 537 |
| Skatt (kSEK) | 29 | 46 | 74 |
| Årets resultat (kSEK) | 114 | 176 | 463 |
| Balansräkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 80 | 85 | 120 |
| Summa varulager (kSEK) | 40 | 28 | 28 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 727 | 747 | 673 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 807 | 833 | 794 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 114 | 176 | 463 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 427 | 512 | 586 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 10 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 371 | 320 | 207 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 807 | 833 | 794 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurang och pizzeria och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



