NP3 Slakteriet Västerås AB
Org.nr: 559051-4898| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 679 | 13 010 | 14 023 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 191 | -361 | 735 |
| Antal anställda | 0 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 13010.0 | 14023.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 255 | |
| Vinstmarginal % | 59.6 | 14.8 | 23.9 |
| Kassalikviditet % | 0.5 | 2.7 | 22.9 |
| Soliditet % | 1.2 | 3.7 | 9.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 679 | 13 010 | 14 023 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 183 | -11 089 | -10 670 |
| Avskrivningar (kSEK) | -603 | -2 260 | -2 224 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 7 496 | 1 921 | 3 353 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 191 | -361 | 735 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 275 | -978 | 735 |
| Skatt (kSEK) | 872 | 973 | 211 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 403 | -1 951 | 524 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 95 742 | 48 015 | 53 094 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 197 | 1 229 | 1 815 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 95 939 | 49 244 | 54 909 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 403 | -1 951 | 524 |
| Summa eget kapital (kSEK) | -53 | 1 330 | 5 406 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 533 | 617 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 49 776 | 276 | 41 576 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 43 567 | 46 165 | 7 927 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 95 939 | 49 244 | 54 909 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



