NSP Restaurants AB (Publ)
Org.nr: 559051-3270| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 745 | 5 746 | 4 490 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -52 780 | -60 630 | -41 334 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6745.0 | 5746.0 | 4490.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 4 170 | 5 251 | 5 152 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 508.8 | 516.4 | 548.5 |
| Kassalikviditet % | 212.4 | 853.6 | 0.2 |
| Soliditet % | 0.1 | 3.6 | 3.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 745 | 5 746 | 4 490 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 243 | -5 290 | -5 951 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 503 | 457 | -1 462 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -52 780 | -60 630 | -41 334 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -26 084 | -35 310 | -14 851 |
| Skatt (kSEK) | 3 607 | 3 407 | 3 308 |
| Årets resultat (kSEK) | -29 691 | -38 717 | -18 159 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 655 899 | 626 898 | 606 026 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 77 830 | 77 820 | 691 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 733 729 | 704 719 | 606 717 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 500 | 500 | 500 |
| Årets resultat (kSEK) | -29 691 | -38 717 | -18 159 |
| Summa eget kapital (kSEK) | -12 448 | 17 243 | 15 167 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 16 457 | 10 620 | 5 107 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 693 075 | 667 739 | 274 198 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 36 647 | 9 117 | 312 246 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 733 729 | 704 719 | 606 717 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom, samt att direkt eller indirekt genom dotterbolag bedriva restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



