Hejdegårdens Hälsa- och sjukvårdstjänst AB
Org.nr: 559038-3773| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 266 | 2 407 | 2 226 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 767 | 1 853 | 1 793 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2266.0 | 2407.0 | 1113.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 78.4 | 77.6 | 80.6 |
| Kassalikviditet % | 255.4 | 195.6 | 283.2 |
| Soliditet % | 82.1 | 67.6 | 64.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 266 | 2 407 | 2 226 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -526 | -552 | -431 |
| Avskrivningar (kSEK) | -156 | -156 | 156 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 740 | 1 855 | 1 795 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 767 | 1 853 | 1 793 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 766 | 1 853 | 1 793 |
| Skatt (kSEK) | 364 | 386 | 371 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 402 | 1 467 | 1 422 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 388 | 1 320 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 020 | 2 292 | 2 277 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 408 | 3 612 | 2 277 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 402 | 1 467 | 1 422 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 617 | 2 440 | 1 473 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 791 | 1 172 | 804 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 408 | 3 612 | 2 277 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva hälso- och sjukvård och därtill hörande tjänster, såsom hälso- och sjukvårds relaterade försäkringsintyg, föreläsningar samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86221 - Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus
Övriga branscher SNI
| 47811 - Detaljhandel med personbilar och lätta motorfordon |
| 79120 - Researrangemang |



