UJC Sustainable Food AB
Org.nr: 559035-6225| Nyckeltal | 2026-02 | 2025-02 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 066 | 6 436 | 4 450 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 177 | 158 | -476 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2355.3 | 2145.3 | 2225.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.6 | 2.5 | -10.7 |
| Kassalikviditet % | 204.7 | 91.2 | 82.6 |
| Soliditet % | 46.2 | 15.5 | 5.2 |
| Resultaträkning | 2026-02 | 2025-02 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 066 | 6 436 | 4 450 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 810 | -6 277 | -4 925 |
| Avskrivningar (kSEK) | -44 | -27 | -18 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 255 | 158 | -475 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 177 | 158 | -476 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 662 | 158 | -476 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 662 | 158 | -476 |
| Balansräkning | 2026-02 | 2025-02 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 335 | 220 | 162 |
| Summa varulager (kSEK) | 109 | 109 | 108 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 581 | 1 223 | 1 078 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 916 | 1 443 | 1 240 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 60 | 60 | 60 |
| Årets resultat (kSEK) | 662 | 158 | -476 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 885 | 223 | 65 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 312 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 719 | 1 221 | 1 175 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 916 | 1 443 | 1 240 |
Verksamhetsbeskrivning
Bedriva restaurang, café och cateringverksamhet samt förädling och försäljning av matvaror.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



