Intea Fanan 62 AB
Org.nr: 559028-8279| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 29 425 | 29 220 | 27 158 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 944 | 12 799 | 11 062 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5885.0 | 5844.0 | 5431.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 795 | 754 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 1 871 | 1 832 | 2 482 |
| Vinstmarginal % | 54.5 | 54.5 | 52.2 |
| Kassalikviditet % | 168.3 | 202.0 | 38.3 |
| Soliditet % | 27.3 | 29.8 | 15.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 29 425 | 29 220 | 27 158 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 585 | -1 354 | -1 492 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 15 818 | 15 927 | 14 151 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 944 | 12 799 | 11 062 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 108 | 6 983 | 3 172 |
| Skatt (kSEK) | 655 | 655 | 655 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 763 | 6 328 | 2 517 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 250 463 | 257 333 | 264 204 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 53 151 | 40 745 | 74 695 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 303 614 | 298 078 | 338 899 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 763 | 6 328 | 2 517 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 35 050 | 37 812 | 31 484 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 60 392 | 64 150 | 26 861 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 171 895 | 171 895 | 81 895 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 31 572 | 20 170 | 195 263 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 303 614 | 298 078 | 338 899 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva fastighetsförvaltning samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



