Svensk publiksäkerhet AB
Org.nr: 559028-1589| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 010 | 479 | 1 298 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -208 | -1 108 | 2 403 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1010.0 | 479.0 | 432.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -19.5 | -230.9 | 186.4 |
| Kassalikviditet % | 209.2 | 285.1 | 371.5 |
| Soliditet % | 75.0 | 79.3 | 76.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 010 | 479 | 1 298 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 452 | -1 585 | -1 280 |
| Avskrivningar (kSEK) | -44 | -37 | -16 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -442 | -1 106 | 18 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -208 | -1 108 | 2 403 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -208 | -1 108 | 2 403 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 5 |
| Årets resultat (kSEK) | -208 | -1 108 | 2 398 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 405 | 449 | 346 |
| Summa varulager (kSEK) | 52 | 31 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 552 | 718 | 2 857 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 957 | 1 167 | 3 203 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 51 | 51 | 51 |
| Årets resultat (kSEK) | -208 | -1 108 | 2 398 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 718 | 926 | 2 434 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 239 | 241 | 769 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 957 | 1 167 | 3 203 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva ordnings-, säkerhets- och organisatoriskt arbete i samband med publika engagemang samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
80010 - Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet



