Takfix Stockholm AB
Org.nr: 559024-7184| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 954 | 8 101 | 7 443 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 658 | 389 | 1 163 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1492.3 | 1350.2 | 1240.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 8.0 | 5.1 | 15.7 |
| Kassalikviditet % | 112.3 | 96.3 | 153.0 |
| Soliditet % | 23.7 | 14.4 | 39.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 954 | 8 101 | 7 443 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 239 | -7 685 | -6 277 |
| Avskrivningar (kSEK) | -269 | -192 | -111 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 716 | 415 | 1 166 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 658 | 389 | 1 163 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 658 | 460 | 1 093 |
| Skatt (kSEK) | 144 | 99 | 181 |
| Årets resultat (kSEK) | 514 | 361 | 912 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 783 | 1 052 | 173 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 801 | 1 920 | 1 773 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 583 | 2 972 | 1 947 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 514 | 361 | 912 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 612 | 428 | 718 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 70 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 367 | 551 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 604 | 1 993 | 1 159 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 583 | 2 972 | 1 947 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva byggtjänster genom 'takanläggning/takarbeten samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43411 - Takarbeten av plåt
Övriga branscher SNI
| 43412 - Takarbeten av andra material än plåt |



