Malma Revision AB
Org.nr: 559015-2855| Nyckeltal | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 069 | 2 106 | 3 061 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 757 | 408 | 855 |
| Antal anställda | 1 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2069.0 | 1053.0 | 1530.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 36.6 | 19.4 | 27.9 |
| Kassalikviditet % | 127.4 | 984.5 | 485.9 |
| Soliditet % | 22.0 | 22.8 | 16.5 |
| Resultaträkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 069 | 2 106 | 3 061 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 366 | -1 719 | -2 215 |
| Avskrivningar (kSEK) | -7 | -7 | -7 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 702 | 386 | 846 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 757 | 408 | 855 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 57 | 58 | 255 |
| Skatt (kSEK) | 14 | 13 | 56 |
| Årets resultat (kSEK) | 43 | 45 | 199 |
| Balansräkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 14 | 21 | 28 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 319 | 2 038 | 2 551 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 333 | 2 059 | 2 580 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 43 | 45 | 199 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 513 | 470 | 426 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 1 382 | 1 629 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 820 | 207 | 525 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 333 | 2 059 | 2 580 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva revisionsverksamhet.
Huvudbransch SNI
69202 - Revision



