Wellness Nutrition MW AB
Org.nr: 559008-4504| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 9 867 | 11 044 | 6 736 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 043 | 1 170 | 282 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.0 | 11.4 | 5.0 |
| Kassalikviditet % | 123.2 | 140.8 | 106.4 |
| Soliditet % | 19.8 | 30.3 | 21.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 9 867 | 11 044 | 6 736 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 783 | -9 788 | -6 404 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | -15 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 084 | 1 255 | 333 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 043 | 1 170 | 282 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 42 | 231 | 221 |
| Skatt (kSEK) | 12 | 50 | 38 |
| Årets resultat (kSEK) | 30 | 181 | 183 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 45 | 45 | 45 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 413 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 687 | 2 294 | 2 601 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 732 | 2 339 | 2 646 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 30 | 181 | 183 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 739 | 709 | 528 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 61 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 992 | 1 629 | 2 057 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 732 | 2 339 | 2 646 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva försäljning och handel med livsmedel och drycker samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
46390 - Icke-specialiserad partihandel med livsmedel, drycker och tobak



