Dentalgruppen de Escobar AB
Org.nr: 559008-0015| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 887 | 3 741 | 3 246 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 704 | 909 | 313 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2443.5 | 1870.5 | 1623.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 34.9 | 24.4 | 9.8 |
| Kassalikviditet % | 480.7 | 377.2 | 210.7 |
| Soliditet % | 73.8 | 71.1 | 61.0 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 887 | 3 741 | 3 246 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 183 | -2 829 | -2 929 |
| Avskrivningar (kSEK) | -83 | -87 | -87 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 705 | 912 | 316 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 704 | 909 | 313 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 273 | 678 | 231 |
| Skatt (kSEK) | 266 | 142 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 007 | 536 | 181 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 184 | 268 | 355 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 812 | 1 475 | 868 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 997 | 1 743 | 1 223 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 007 | 536 | 181 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 441 | 812 | 501 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 971 | 539 | 309 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 585 | 391 | 412 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 997 | 1 743 | 1 223 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva allmän tandvård och utöva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet



