Mattelins Fysio & Träning AB
Org.nr: 559006-5719| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 481 | 1 419 | 1 249 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 290 | 210 | 243 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 20.1 | 15.2 | 19.5 |
| Kassalikviditet % | 370.8 | 286.4 | 299.1 |
| Soliditet % | 56.2 | 73.2 | 73.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 481 | 1 419 | 1 249 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 184 | -1 203 | -1 003 |
| Avskrivningar (kSEK) | -39 | -39 | -39 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 297 | 215 | 244 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 290 | 210 | 243 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 235 | 211 | 193 |
| Skatt (kSEK) | 49 | 45 | 44 |
| Årets resultat (kSEK) | 186 | 166 | 149 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 130 | 170 | 209 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 686 | 378 | 344 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 817 | 547 | 553 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 186 | 166 | 149 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 357 | 341 | 344 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 129 | 75 | 75 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 146 | 0 | 18 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 185 | 132 | 115 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 817 | 547 | 553 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva sjukgymnastik jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86950 - Fysioterapeutisk verksamhet
Övriga branscher SNI
| 85510 - Sport- och fritidsutbildning |



