Preservia Hyresfastigheter AB (publ)
Org.nr: 559001-3875| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 170 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 988 | -1 751 | -4 669 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 170.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 59 | 59 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 59 | ||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | -2746.5 |
| Kassalikviditet % | 549.4 | 97.4 | 108.0 |
| Soliditet % | 99.9 | 99.7 | 94.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 170 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 989 | -1 422 | -4 839 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 989 | -1 422 | -4 669 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 988 | -1 751 | -4 669 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 988 | -1 751 | -4 669 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 988 | -1 751 | -4 669 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 69 573 | 71 912 | 77 764 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 423 | 188 | 190 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 69 996 | 72 100 | 77 954 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 2 902 | 2 014 | 2 014 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 988 | -1 751 | -4 669 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 69 919 | 71 907 | 73 658 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 4 120 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 77 | 193 | 176 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 69 996 | 72 100 | 77 954 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att direkt eller indirekt bedriva investering i och utveckling av mark och fastigheter samt därtill närliggande verksamhet. Bolaget skall vidare uppföra och förvalta fastigheter'och/eller fastighetsbolag samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



