Abbekås Golfrestaurang & Hotell AB
Org.nr: 556999-3313| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 341 | 6 834 | 6 648 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 19 | 404 | 336 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1268.2 | 1366.8 | 1329.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.3 | 5.9 | 5.1 |
| Kassalikviditet % | 61.7 | 157.5 | 123.9 |
| Soliditet % | 9.3 | 61.3 | 48.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 341 | 6 834 | 6 648 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 321 | -6 430 | -6 312 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 21 | 404 | 336 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 19 | 404 | 336 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 19 | 405 | 336 |
| Skatt (kSEK) | 5 | 88 | 69 |
| Årets resultat (kSEK) | 14 | 317 | 267 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 303 | 294 | 257 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 686 | 754 | 718 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 686 | 754 | 718 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 14 | 317 | 267 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 64 | 462 | 346 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 621 | 292 | 372 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 686 | 754 | 718 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Restaurang, catering, hotell, utbildning, transport.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



