Fait rapidement à Malmö AB
Org.nr: 556997-2143| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 64 169 | 45 182 | 38 095 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 755 | 1 092 | 2 329 |
| Antal anställda | 26 | 20 | 17 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2468.0 | 2259.1 | 2240.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.2 | 2.4 | 6.2 |
| Kassalikviditet % | 64.8 | 127.0 | 150.9 |
| Soliditet % | 24.4 | 30.9 | 38.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 64 169 | 45 182 | 38 095 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -63 444 | -44 079 | -35 745 |
| Avskrivningar (kSEK) | -91 | -39 | -41 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 724 | 1 103 | 2 350 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 755 | 1 092 | 2 329 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 455 | 1 092 | 2 330 |
| Skatt (kSEK) | 238 | 262 | 524 |
| Årets resultat (kSEK) | 217 | 830 | 1 806 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 718 | 28 | 83 |
| Summa varulager (kSEK) | 10 878 | 1 982 | 664 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 21 915 | 16 390 | 11 017 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 22 632 | 16 417 | 11 101 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 217 | 830 | 1 806 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 288 | 5 070 | 4 241 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 300 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 17 045 | 11 347 | 6 861 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 22 632 | 16 417 | 11 101 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet skall bestå i byggverksamhet, reparationer och ombyggnader inom fastighetsbranschen, samt personaluthyrning. Verksamheten skall även omfatta konsultationer, försäljning och installationer inom VVS-branschen samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
41000 - Byggande av bostadshus och andra byggnader



